Kainoraštis Duomenų lapai EN Saugumo duomenų lapai EN
 
 
  Pagrindinis
  Produktai
  Prekybos vietos
  Partneriai
  Galerija
  Kontaktai
  Forumas
  Pagalba
  Straipsniai
  Kainorastis
  Meistrai
 
PRODUKTAI
  Vidaus medienai
  Lauko medienai
  Emulsiniai dažai vidaus darbams
Emulsiniai dažai lauko darbams
  Emaliniai dažai
  Dekoras, specialios paskirties dažai
  Hidroizoliacija, betono impregnantai
  Gruntai
  Hermetikai, užpildai,
klijai, glaistai
  Įrankiai, pagalbinės medžiagos

 

Akcija !
Visiems Ronseal,
Thompson's ir
Colron produktams

10% - 50%
nuolaida !

 

Medinėms grindims skirti produktai
çAtgal
 
 

Poliuretaninis parketo lakas RONSEAL QUICK CURE FLOOR SEAL

Greitai bęstanis poliuretaninis lakas, skirtas minkštos ir kietos grindų medienos lakavimui, komercinės bei buitinės paskirties patalpose


Quick Cure Floor Seal tai 100% poliuretaninis lakas skirtas lakuoti komercinio ir buitinio naudojimo medines grindis. Quick Cure Floor Seal pasižymi itin greitu džiuvimu ir subrendimu, atsparumu susibraižymui po išdžiuvimo, avalinės paliekamų juodų žymių, chemikalams. Lakas dažniausiai naudojamas tuomet, kai reikia greitai atlikti visus darbus – pilnas subrendimas ir atsparumas dėvėjimuisi pasiekiamas po 24val.

ĮVADAS 

Ronseal Quick Cure Floor Seal yra vieno komponento, vandeniu skiedžiamas poliuretaninis lakas, skirtas komercinės ir buitinės paskirties medinių grindų apsaugai. Quick Cure Floor Seal tai 100% poliuretanas,  speciali lako formulė suteikia produktui greitą džiūvimą ir greitą dangos sukietėjimą.

Quick Cure Floor Seal turi puikų atsparumą braižymuisi, chemikalams ir juodiems pėdsakams paliekamiems nuo avalinės, taip pat yra labai silpno kvapo ir niekada negeltonuoja. Lako sudėtyje ęsantis glicerinas sumažina lako plėvelės slidumą. Quick Cure Floor Seal gali būti skaidrus blizgantis, pusiau matinis arba matinis.

PASKIRTIS

Ronseal Quick Cure Floor Seal skirtas vidaus darbams ir tinka daugumai medinių  paviršių tokiu kaip kietmedžio parketas, mozaikinis parketas, klijuotos ir maišytos medienos grindų lentos, minkštos medienos grindų lentos, kamštinė medžiaga, ar šakotai medienai. Taip pat galima lakuoti jau anksčiau lakuota medį prieš tai jį atitinkamai apdorojus.

Ronseal Quick Cure lakas dažniausiai naudojamas kuomet būtinas greitas visų darbų atlikimas, ir grindų pateikimas exploatacijai - lakas atsparus intensyviam eismui jau po 12 valandų.

 

PASIRENGIMAS DARBUI

Reikalavimai apdorojamam paviršiui

Ronseal Quick Cure Floor Seal gali būti dengiamas tik ant gerai išdžiovintos medienos, nuo jos turi būti pašalinti nešvarumai, dulkės, riebalai ir visos kitos medžiagos kurios gali tūrėti įtakos lako adhezijai su paviršimi. Alyvota mediena prieš dengima laku turi būti nuvalyta ir nuriebalinta ‚stipriu‘ tirpikliu ar kita specialiai tam skirta priemone. Nerekomenduojama prieš lakuojant Quick Cure Floor Seal medienoje esančių šakų apdirbinėti jokiomis nuo sakavimosi skirtomis priemonėmis.

Kitais lakais lakuota mediena turi būti palikta subrendimui ne mažiau kaip 1 mėn. kad išvengti galimos neigiamos reakcijos tarp senos ir  naujai lakuojamos dangos.

Paviršiaus apdorojimui nenaudoti metalinės vilnos !

Kadangi Ronseal Quick Cure Floor Seal yra skaidrus, visi palikti žymėjimai, defektai ar dėmės po nulakavimo bus matomi.

Neapdirbtos medienos apdorojimas

Užglaistyti visus plyšius ir nelygumus taip pat vinių galvutes medienoje su Ronseal Multi-Purpose Woodfiller medienos glaistu. Sušveisti mediena su grindų šveitimo prietaisu iki matomos švarios medienos. Mozaikinis parketas turi būti šlifuojamas 2 kartus skirtingomis kryptimis priklausomai nuo medienos rašto krypties. Saugantis nuo dulkių būtina dėvėti apsauginius akinius ir apsauginę veido kaukę. Paskutiniam medienos šveitimui su mašina naudoti 120‘to rupumo šveitimo popierių. Pašalinti visus likusius medienos atšerpetojimus ir nelygumus rankinių būdu. Visus po šveitimo likusius medienos defektus užtaisyti su Ronseal Multi-Purpose Woodfiller medienos glaistu ir lygiai sušveisti. Leisti nusėsti dulkėms ir jas pašalinti naudojat dulkių siurblį.

Norint suteikti medienai spalvą, medieną prieš lakuojant reikia padengti specialiai tam skirtu beicu (Ronseal Floor Dye, Colron Wood Dye).

Anksčiau lakuotos medienos apdorojimas

Įsitikinti kad mediena švari, pašalinti vašką, blizgikį ar kitą teršalą jei toks yra. Sušveisti paviršių su 120‘to rupumo šveitimo popieriumi. Saugantis nuo dulkių būtina dėvėti apsauginius akinius ir apsauginę veido kaukę. Pašalinti dulkes su dulkių siurblių ir visą paviršių nuvalyti su ‚stipriu‘ tirpikliu, leisti paviršiui pilnai išdžiūti. Jei sena danga yra pažeista ar vietomis atšokusi, būtina pilnai pašalinti sena lako dangą nuo viso paviršiaus.

Prieš lakuojant visą plotą, patikrinti ar lakas kimba ir ar nesudaro neigiamos reakcijos su sena danga padengiant nedidelį plotą ir leidžiant pilnai išdžiūti.

Negalima dengti Quick Cure Floor Seal ant kitų tipų lakų jiems pilnai nesubrendus (min. 1 mėn.).

LAKO PADENGIMAS

Prieš naudojimą laką būtina gera išmaišyti (ypač gerai reikia išmaišyti pusiau matinio ir matinio blizgumo lakus, kitaip lakuota danga po išdžiūvimo gali turėti nevienodą blizgėtumą), leisti lakui susistovėti kelias minutes prieš lakuojant.

Naudoti šiltoje, gerai ventiliuojamoje aplinkoje. Negalima produkto naudoti kai aplinkos temperatūra yra mažesnė nei +10ºC.

Lakavimui naudoti avikailio ar sintetinės medžiagos aplikatorių (lakavimo pagalvėlė, teptukas ar volelis). NESKIESTI !

Užtikrinti geram dengiamumui, įsitikinkite kad aplikatorius ar volelis išsklaido laką tolygiai po visą paviršių. Įsitikinkite kad dengiant laką nesusidarytų ‚balos‘ ar nebūtų padengiama per plonu sluoksniu. Jeigu reikia tarp  sluoksnių paviršių švelniai sušveiskite.

Prieš padengiant paskutinįjį sluoksnį, švelniai sušveiskite paviršių su atitinkamo rupumo šveitimo popieriumi, pašalinkite susidariusias dulkes su dulkiu siurbliu. Prieš lakuojant didelius plotus visą laiką tikrinkite lako sukibimą su paviršiumi mažesniuose plotuose.

Visur kur yra galimybė kad lakas gali pradėti sluoksniuotis (spėjama bloga adhezija, šildomos grindys ir t.t.) rekomenduojama naudoti Ronseal Contractor Quick Prime.

Dengiamumo lentelė :

Grindų tipas Paprastas atsparumas Didelis atsparumas Labai didelis atsparumas
  Buitiniam vartojimui išskyrus virtuves ir vaikų žaidimų kambarius Žaidimų kambariai, ofisai, konferencijų salės, lengvos atletikos salės Valgyklos, virtuvės, restoranai, šokių aikštelės, parodų salės, parduotuvės, koridoriai
Naujos grindys, nusiveistos iki medienos senos grindys, beicuotos grindys

2-3 sluoksniai *

3 sluoksniai *

4 sluoksniai *

Lakuotos grindys, grindys su nenuimtu senu laku

1 sluoksnis

1-2 sluoksniai

2 sluoksniai

*Vietoje pirmojo Quick Cure Floor Seal sluoksnio galima dengti Ronseal Contractor Quick Prime gruntu.

Dengiamumas :

10-12 m²/Ltr./sluoksniui .

Dengiamumas priklauso nuo paviršiaus porėtumo ir įgeriamumo.

Dengiamumo standartai :

Rekomenduojamas dengiamos plėvelės storis vienam sluoksniui :

Šlapias : 80-100 mkr

Sausas : 22-27 mkr

Rekomenduojamas bendras plėvelės storis pilnai nulakuotam paviršiui (sausas) :

Paprastas atsparumas :  50-75 mkr

Didelis atsparumas :  75 mkr

Labai didelis atsparumas :  100 mkr

Džiūvimo laikas :

Sausas paliesti : 30 min.

Perlakuoti :  1.5 val.

Tinkantis dėvėti : 4 val.

Tinkantis dideliam dėvėjimuisi :  12 val.

Pilnas dangos sutvirtėjimas :  24 val.

(džiuvimo laikas apskaičiuotas esant +20ºC, nenaudoti žemesnėje negu +10ºC !).

Netinkama ventiliacija, per didelis atmosferos drėgnumas, per žema temperatūra ar apsauginių užtiesalų naudojimas (pav. polietileninė plėvelė) gali turėti tiesioginį poveiki dangos džiuvimo laikui ir brendimui .

Saugoti nuo didelio eismo 12val. Netiesti kilimų ir saugoti nuo vandens 24 val. nuo paskutinio sluoksnio padengimo.

Išfasavimas :

2,5 ltr. Ir 5,0 ltr. Plastmasinė tara.

Įrankių priežiūra :

Įrankius plauti su vandeniu ir muilu iškarto po darbo. Prieš plaunant įrankius juos maksimaliai nuvalyti nuo lako likučių.           

Eksploatacija ir svarbios pastabos :

Ronseal Quick Cure Floor Seal yra labai elastingas, kas suteikia paviršiui atsparumą braižymuisi, ir trūkinėjimui. Ronseal Quick Cure Floor Seal negali būti naudojamas kaip minkšto medžio kietintojas. Paviršiu padengtas Quick Cure laku pasižymi dedeliu elastingumu – nuo didelio smūgio i lakuota paviršių, danga įlinksta kartu su medžiu, bet nesutrūksta.

Negalima naudoti pirminiam medienos dengimui kitokios dangos nei Ronseal Quick Cure Floor Seal, arba naudoti specialiai tam skirtą tvirtinantį gruntą - Ronseal Contractor Quick Prime.

Juodas avalinės paliktas žymes ant nulakuotos dangos galima valyti su Vait-spiritu ne anksčiau kaip po 24 val. (pilno dangos subrendimo).

Nuvalyti nuo dangos visus išsiliejusius skysčius kaip galima greičiau.

Vietoms kuriose dažnai renkasi vanduo (balos, vandens kondensatas) apsaugoti rekomenduojama padengti papildomą Ronseal Quick Cure Floor Seal sluoksnį.

Negalima poliruoti dangos, jos apdoroti buitiniais chemikalais ar stumdyti labai sunkius baldus nepraėjus 8 dienoms po nulakavimo.

Rūgštys ir šarmai gali turėti poveikį dangos kokybei, išsiliejus chemikalus būtina nedelsiant nuvalyti.

Lakuojant tropinę medieną, reikia turėti omenyje, kad tokia mediena turi blogą paviršiaus įgeriamumą. Sakinga ir išskirianti aliejus mediena turi būti 2-3 kartus nuvalyta su vait-spiritu, pilnai išdžiovinta. Prieš lakuojant visą plotą, rekomenduojama pabandyti lako ir paviršiaus sukibimą mažame plote.

Sandėliavimas :

Produktas laikomas vėsioje, sausoje, gerai ventiliuojamoje patalpoje atokiau nuo šildymo prietaisų . Nelaikyti arti maisto, ar maistui skirtų indų.

Nesandėliuoti produkto žemesnėje nei +10ºC temperatūroje !

Saugoti nuo šalčio !

Produkto saugojimo laikas induose kurie praleidžia orą – 2 metai

Saugumo informacija :

S2 Saugoti nuo vaikų

S24/25 Vengti patekimo ant odos ir į akis.

S51 Naudoti tik gerai vėdinamose vietose.

Degumo laipsnis :

Nedegus.

Produkto skaidimosi temperatūra apie 61ºC